logo

Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

Login

3 Pages123>
dzolotas Offline
#1 Posted : Thursday, October 20, 2016 7:31:11 AM(UTC)
dzolotas

Rank: Newbie

Groups: Member
Man

Χωρίς πολλά λόγια, ναι φοβάμαι ότι την πάτησα.
Έδειξα εμπιστοσύνη σε κάποιον άγνωστο στέλνοντάς του για δοκιμή πράγματα που είχα βάλει ως αγγελία εδώ στο forum και δυστυχώς αυτή η εμπιστοσύνη δεν επεστράφη.
Μάθημα – πάθημα, όποιος μπορεί ας διδαχτεί κάτι απ’ αυτό.
Εγώ φοβάμαι ότι θα συνεχίσω να εμπιστεύομαι τους άλλους γιατί δεν μ’ αρέσει να είμαι αλλιώς.

Edited by user Thursday, October 20, 2016 7:40:34 AM(UTC)  | Reason: formating

Sponsor

cnc_freak Offline
#2 Posted : Thursday, October 20, 2016 7:45:38 AM(UTC)
cnc_freak

Rank: Gooroo

Man

Was thanked: 78 time(s) in 77 post(s)
Νομίζω ότι θα μπορούσες να αναφέρεις το όνομα αυτού που καταχράστηκε την εμπιστοσύνη σου, να τον έχει το φορουμ υπ'οψιν του.
Ειδικός είναι αυτός που έχει διαπράξει όλα τα λάθη που ήταν δυνατόν να γίνουν σε ένα πολύ μικρό πεδίο.
dzolotas Offline
#3 Posted : Thursday, October 20, 2016 9:32:11 AM(UTC)
dzolotas

Man

Δεν ξέρω αν είναι πρέπον, θα ήθελα τη γνώμη των admins αν είναι δυνατόν. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
bouboulas Offline
#4 Posted : Thursday, October 20, 2016 11:47:20 AM(UTC)
bouboulas

Rank: Advanced Member

Was thanked: 18 time(s) in 18 post(s)
Δηλαδή πήρε τα πράγματα χωρίς να στα πληρώσει; Τα χρησιμοποίησε και στα επέστρεψε; Τι έχει γίνει; Μεταξύ σας υπάρχει κάποια επικοινωνία;
Φυσικά και δεν πρέπει να αναφέρεις ποιος είναι, δεν είναι σωστό και δεν ήμαστε λαϊκό δικαστήριο για να κρίνουμε.
Περίγραψε λίγο το πως έχει η ιστορία Μπορεί αυτός από την μεριά του να έχει καταβάλει κάτι άλλο. Φυσικά αν είναι σωστός θα πρέπει να γράψει και αυτός από την μεριά του πως έχουν γίνει τα πράγματα.
Σταματης Βερτοπουλος

Ποιος είπε πως τα δηλητηριασμένα μανιτάρια δεν τρώγονται. Απλός τρώγονται μόνο μια φορά…………
dzolotas Offline
#5 Posted : Thursday, October 20, 2016 1:28:42 PM(UTC)
dzolotas

Man

Είχα αγοράσει από ebay ένα σετ σέρβο και λόγω κάποιων δυσκολιών δεν κατάφερα να τα χρησιμοποιήσω. Μετά από ένα χρόνο περίπου σκέφθηκα να τα δώσω μέσα από το forum και έβαλα την παρακάτω αγγελία:

http://www.cnchobby.gr/f...STALESAN-GIA-DOKIME.aspx

Όντως ενδιαφέρθηκε κάποιος και αφού μιλήσαμε μου είπε πως ήταν δύσκολο γι αυτόν να τα πληρώσει χωρίς να ξέρει αν του κάνουν ή ακόμη χειρότερα αν έχουν κάποιο πρόβλημα. Συμφώνησα σε αυτό όταν μάλιστα ούτε εγώ ο ίδιος δεν τα είχα δοκιμάσει για να ξέρω αν είναι εντάξει ή όχι. Του είπα λοιπόν ότι θα του τα στείλω χωρίς καμιά υποχρέωση, να τα δοκιμάσει και κατόπιν να αποφασίσει για το τι θα κάνει. Πράγματι μετά από κάποιο διάστημα γιατί έψαχνε να βρει τα αναγκαία καλώδια επικοινωνήσαμε και μου είπε ότι είναι εντάξει και ότι του κάνουν. Μου είπε όμως ότι οικονομικά αντιμετωπίζει κάποιες δυσκολίες, απόλυτα κατανοητό του είπα, όλοι μας έχουμε παρόμοια προβλήματα και αν θα δεχόμουν αντί χρημάτων κάποιο αντάλλαγμα σε είδος. Μου είπε ότι είχε φτιάξει κάποιο CNC ξύλου που θα μπορούσε να μου το στείλει και μετά από κάποια σκέψη συμφώνησα. Θα μου έστελνε και κάποια βηματικά μοτέρ με οδηγούς για ένα επιπλέον ποσό που θεώρησα λογικό. Παρόλο όμως που συμφωνήσαμε, η αποστολή αυτή δεν έγινε ποτέ. Η τουλάχιστον ακόμη, αν και έχει περάσει πάνω από ένας χρόνος αν θυμάμαι καλά. Τελευταία φορά που μιλήσαμε ήταν νομίζω Νοέμβριος ή Δεκέμβριος πέρυσι όπου μου είπε ότι έχει πρόβλημα να το λύσει για να το στείλει. Είχα απογοητευτεί ήδη από τις διαρκείς αναβολές και δεν τον ξαναενόχλησα. Το θεώρησα χαμένη περίπτωση. Από τότε δεν με πήρε ούτε τηλέφωνο έτσι για τους τύπους που λένε. Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι θυμωμένος, μόνο απογοητευμένος και δεν θέλω να εκδικηθώ κανέναν. Αν δεν μπορούσε να τα πληρώσει με κάποιο τρόπο ας τα επέστρεφε. Έτσι θυμάμαι να έγιναν τα πράγματα.
Ευχαριστώ
Psilos Offline
#6 Posted : Thursday, October 20, 2016 2:31:03 PM(UTC)
Psilos

Rank: Member

Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
Σε πολλα φορουμ που ειμαι μελος, οταν υπαρχουν προβληματα σε μια συναλλαγη, τα ονοματα των εμπλεκομενων ΣΑΦΩΣ και αναφερονται για να αποφευχθουν αλλες τετοιες παγιδες στο μελλον και να προστατευτουν οι υπολοιποι... Δεν ξερω την εδω τακτικη σας, αλλα το βρισκω λαθος να μην γνωστοποιηθει το ονομα του κυριου. Εχει περασει 1 χρονος, δεν υπαρχει δικαιολογια για τετοια συμπεριφορα, εκτος αν ειναι θεμα υγειας
 1 user thanked Psilos for this useful post.
mejo on 10/26/2016(UTC)
DELEC Offline
#7 Posted : Thursday, October 20, 2016 7:48:44 PM(UTC)
DELEC

Rank: Genius

Groups: Moderator

Was thanked: 280 time(s) in 221 post(s)
Καλησπερα, Για ενα τοσο σοβαρο θεμα δεν θα ηθελα να παρω μονος μου την αποφαση - ευθυνη για την δημισιοοποιηση η οχι του ονοματος του μελους στο οποιο αναφερεσαι. Θα επικοινωνησω και με αλλους διαχειριστες και θα σου απαντησω.
Εδω βεβαια θα πρεπει να αναφερω οτι κακως - κακιστα εστειλες κατι ακριβο χωρις κατι να σε διασφαλιζη. Το οτι καποιος ειναι μελος του Φορουμ δεν τον καθιστα αυτοματως και αξιοπιστο σε οτι αφορα χρηματικη συναλαγη.
ΗΛΙΑΣ ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
 1 user thanked DELEC for this useful post.
dzolotas on 10/20/2016(UTC)
dzolotas Offline
#8 Posted : Thursday, October 20, 2016 8:06:23 PM(UTC)
dzolotas

Man

Ναι κι εγώ δεν νοιώθω πως πρέπει να γίνει κάτι τέτοιο, ο λόγος που έθιξα το θέμα είναι να τονίσω τη σημασία της εμπιστοσύνης ως τρόπο δράσης, ως στάση ζωής γενικά. Και πράγματι από την μεριά μου ήταν ριψοκίνδυνο, αφελές μάλλον. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
info@kalarakis.com Offline
#9 Posted : Thursday, October 20, 2016 8:10:12 PM(UTC)
info@kalarakis.com

Was thanked: 15 time(s) in 14 post(s)
το όνομα πρέπει να αναφερθεί για να προστατευτούμε και οι υπόλοιποι
Βέβαια κακώς του τα έστειλες χωρίς κάποια εγγύηση
 1 user thanked info@kalarakis.com for this useful post.
dzolotas on 10/20/2016(UTC)
bouboulas Offline
#10 Posted : Thursday, October 20, 2016 9:13:28 PM(UTC)
bouboulas

Was thanked: 18 time(s) in 18 post(s)
Συνήθως στις αγγελίες στα φόρουμ, αλλά και γενικά , όταν πρέπει να αγοράσω κάτι πρώτα βάζω τα χρήματα σε λογαριασμό του πωλητή και μετά παραλαμβάνω. Το ίδιο ισχύει και όταν πουλώ κάτι. Πρώτα μου βάζουν τα χρήματα με τα έξοδα αποστολής και μετά στέλνω τα πράγματα.
Μέσα από τα φόρουμ αγοράζω από άτομα που είναι ενεργά μέλη και βλέποντας γενικά την συμπεριφορά τους μέσα στο φόρουμ.
Όπως και να έχει είναι ρίσκο να αγοράσει κάποιος κάτι ιδικά όταν δεν μπορεί να το δει και από κάποιον που δεν ξέρει.
Το δικό σου λάθος ήταν ότι δεν πήρες τα χρήματα από την αρχή και αν δεν του έκαναν μπορούσες να του τα επιστρέψεις αφού πρώτα θα έπαιρνες τα πράγματά σου πίσω στην ίδια κατάσταση που του τα έδωσες.

Σταματης Βερτοπουλος

Ποιος είπε πως τα δηλητηριασμένα μανιτάρια δεν τρώγονται. Απλός τρώγονται μόνο μια φορά…………
Users browsing this topic
Guest (2)
3 Pages123>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.